Obecnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 
pismo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 grudnia 2017 00:00

OCENA TECHNICZNA OBIEKTU BUDOWLANEGO

 

1.PODSTAWA OPRACOWANIA

Podstawą opracowania jest zlecenie właściciela obiektu wnioskującego do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łęcznej o przeprowadzenie postępowania prowadzącego do legalizacji budynku magazynowego.

 

2. CEL I ZAKRES OPRACOWANIA

Przedłożenie niniejszej oceny technicznej do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łęcznej w związku z postanowieniem nr PINB.7355/31A/2016 z dnia 25.09.2016 jako potwierdzenie.

Zakres opracowania obejmuje ocenę techniczną elementów budynku oraz poprawność ich wykonania pod względem technicznym.

 

3. CZYNNOŚCI PODJĘTE PRZY OPRACOWANIU OCENY OBIEKTU

  • przeprowadzenie inwentaryzacji budynku

  • uzyskanie informacji od użytkownika obiektu

  • dokonanie szczegółowych oględzin budynku

  • dokonanie pomiarów budynku

  • ocena stanu technicznego budynku

 

4. OPIS TECHNICZNY BUDYNKU

4.1. Lokalizacja i sytuacja.

Budynek zlokalizowany jest w strefie brzegowej jeziora Łukcze – działka nr ewid. 649/39 (gm. Ludwin, obręb 14 Rogóźno), na wysokości działki nr ewid. 649/3 stanowiącej własność Gminy Ludwin.

Budynek magazynowy, wolnostojący, o konstrukcji stalowej z dachem dwuspadowym z pokryciem z płyt włóknisto-cementowych. Bez przyłączy energetycznych, gazowych i wodno-kanalizacyjnych.

Obecnie budynek magazynowy wykorzystywany jest przez Klub Żeglarski w Świdniku do przechowywania sprzętu pływającego.

Z informacji uzyskanych od byłych pracowników Zakładu WSK PZL Świdnik przedmiotowy budynek został wybudowany w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. W tym czasie powstał nad jeziorem Łukcze ośrodek wczasowy dla pracowników Zakładu WSK Świdnik. Budynek ten od samego początku wykorzystywany był jako magazyn sprzętu pływającego Klubu Wodnego LOK Świdnik .

W związku z prywatyzacją zakładu „Klubu Wodnego LOK Świdnik” w lutym 2002 roku przekształcił się w stowarzyszenie „Klub Żeglarski w Świdniku” i wykupił od Zakładu WSK PZL Świdnik przedmiotowy budynek.

 

4.2.Dane techniczne.

Budynek składa się z czterech pomieszczeń magazynowych i korytarza. Główna część magazynowa z rozsuwaną bramą od strony jeziora służy do przechowywania sprzętu pływającego. W małych pomieszczeniach przechowywane jest mniejszy sprzęt taki jak żagle, środki ratunkowe i drobny osprzęt. Od strony małych pomieszczeń (północnej) dobudowana jest wiata (zadaszenie) o konstrukcji stalowej. Zadaszenie wiaty wykonane jest ze blachy falistej. Wiata istnieje od początku istnienia budynku magazynowego.

Parametry kubaturowe i powierzchniowe

Max. szerokość budynku 10,35m

Max. długość budynku 15,90m

Max. wysokość budynku 4,00m

Powierzchnia zabudowy 164,56m2

Powierzchnia całkowita 164,56m2

Kubatura 600,65m3

4.3 Dane techniczne i ocena stanu technicznego elementów budynku.

 

4.3.1 Fundamenty. Budynek posadowiony jest na bezpośrednich w dobrych warunkach gruntowych. Ławy fundamentowe żelbetowe posadowione na głębokości ok 1m od poziomu istniejącego gruntu, mury fundamentowy murowane, ceglane. Brak widocznych pęknięć i rys w murach budynki – stan techniczny dobry.

 

4.3.2 Konstrukcja budynku. Konstrukcja nośna budynku magazynowego wykonana jest ze stali. Na murach fundamentowych zakotwiona jest obwodowo rama stalowa z ceownika C100. Słupy nośne wykonane są z dwuteownika 100, które przymocowane są do ramy stalowej. Odległość między słupami wynosi 4m. Słupy pomalowane są farbą chlorokauczukową. Posiadają sporadyczne ślady korozji, co nie wpływa na ich wytrzymałość. Zakotwienie ramy stalowej i mocowanie słupów jest prawidłowe, brak odchyleń od pionów – stan techniczny dobry.

 

4.3.3. Ściany zewnętrzne. Ściany zewnętrzne budynku wykonane są z blachy płaskiej przymocowanej do podkonstrukcji z kątowników i teowników. Podkonstrukcja przymocowana jest do słupów nośnych. Część wypełnienia wykonana jest ze szkła zbrojonego. Elementy stalowe ścian pomalowane są farbą chlorokauczukową. Na części wypełnienia blaszanego widać ślady korozji, szkoło zbrojone jest dobrze obsadzone w szprosach – stan techniczny dobry.

 

4.4.4 Konstrukcja dachu. Konstrukcja stalowa dwuspadowa - kratownica, której dźwigar górny wykonany z ceowników C100, belka dolna z pręta stalowego okrągłego fi 30 z wypełnieniem przewiązkami z ceownika C35. Na kratownicach co 80cm ułożone są łaty z ceownika C80, które stonowią bezpośrednie podparci pokrycia dachu. Wszystkie elementy pomalowane farbą chlorokauczukową. Konstrukcja dachu nie posiada ugięć, wyboczeń i odchyłek od płaszczyzny – stan techniczny dobry.

 

4.4.5 Pokrycie dachu. Dach dwuspadowy pokryte falistymi płytami cementowo-włóknowymi (eternit) – stan techniczny dostateczny.

 

4.4.6 Posadzki. Posadzki w całym budynku są betonowe. W dużym pomieszczeniu magazynowym na podłożu betonowym ułożone są płytki lastrikowe. Posadzka z płytek lastrikowych jest w stanie dobrym. Na posadzkach w mniejszych pomieszczeniach przyklejona jest wykładzina PCV – stan techniczny posadzek dobry.

W wiacie przylegającej do budynku magazynowego podłoga jest drewniana – stan techniczny dostateczny.

 

5. Ogólna ocena budynku. Na podstawie oględzin dokonanych podczas pomiarów inwentaryzacyjnych oraz informacji uzyskanych od użytkowników oświadczam, że elementy konstrukcyjne budynku magazynowego tj. fundamenty, słupy nośne, konstrukcja dachu, ściany zewnętrzne, pokrycie dachu, posadzki są w dobrym stanie technicznym. Nie będą powodowały zagrożenia podczas użytkowania zarówno dla samej konstrukcji jak i osób użytkujących pod warunkiem użytkowania budynku zgodnie z przeznaczeniem.

 

 

 

 

 

 Poprawiony: piątek, 29 grudnia 2017 12:57
 

Kitesurfing z Kubą

Spływy kajakowe

© 2008 Klub Żeglarski w Świdniku | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de
stat4u